WISE projekt
Miről szól? Az idősebbek - különösen miután nyugdíjasokká válnak - könnyen érezhetik magukat feleslegesnek, mely érzés a fizikai, pszichológiai, mentális állapotuk romlásához vezethet. A projekt során olyan jó gyakorlatokat keresünk, melyek segítenek megelőzni ennek a negatív folyamatnak az elindulását, segítenek abban, hogy az idősek közösségük aktív tagjaivá váljanak. A projekt blog a következő linken érhető el: http://wiseproject.weebly.com/ A projekt költségeihez az Európai Bizottság nyújtott támogatást. |
Közösségfejlesztés a gyakorlatban c. angol nyelvű kurzus szervezéseA kurzus címe: "COMMUNITY DEVELOPMENT IN PRACTICE"
A kurzus nyelve: angol Időpont és helyszín: 2013. szeptember 9-13, Budapest A kurzus leírása a Grundtvig kurzuskatalógusban olvasható: http://ec.europa.eu/education/trainingdatabase/index.cfm?fuseaction=DisplayCourse&cid=35209 Továbbá letölthető innen:
|
Részvétel felnőtt oktatóknak szóló szakképzésen, Rómában
2012. áprilisában részt veszünk egy 5 napos képzésen, amely az életrajzi módszer alkalmazhatóságát mutatja be a felnőttoktatásban, és arra is kitér, hogy önsegítő módszerként hogyan használható ez a megközelítés.
A tanfolyamon való részvételünk célja az, hogy az elsajátított módszert később saját célcsoportunk képzésében is hasznosítani tudjuk. A kurzust az olasz CIAPE nonprofit szervezet szervezi és részvételünket a Grundtvig szakmai továbbképzés felnőttoktatóknak program támogatja. A képzést bemutató angol nyelvű anyag itt letölthető:
|
Szakmai látogatás Barcelonában a DEMÀ nonprofit szervezetnél
2012. tavaszán 3 hetes látogatást teszünk a barcelonai DEMÀ (DEPARTAMENT D’ESTUDIS DELS
MEDIS ACTUALS) nonprofit szervezetnél. A szervezet a felnőttoktatás számos területén aktív, különös hangsúlyt fektetnek a munkaerőpiaci és társadalmi integrációs programokra. Látogatásunk során szeretnénk feltérképezni, hogy a DEMÀ felnőttoktatási módszerei, projektjei közül melyek azok, amelyek adaptálhatók lehetnek a magyarországi viszonyokra.
A látogatás a Grundtvig látogatások és cserék programján keresztül valósul meg. A DEMÀ honlapja itt található: http://www.dema.cat/index.html |
Kutatószeminárium a Társadalomelméleti Kollégiumban
2012. első félévére meghirdetjük "Esélyegyenlőség Magyarországon" c. kutatószemináriumunkat.
A kurzus tematikája és a kapcsolódó irodalomjegyzék itt található:
A Társadalomelméleti Kollégium (TEK) a Budapesti Corvinus Egyetem egyik legrégebben működő szakkollégiuma.
A TEK honlapja innen érhető el: http://tek.bke.hu/ |
Esélyegyenlőségi tervek készítéseHelyzetelemzést készítünk egy adott településről vagy szervezetről és ennek alapján beavatkozásokat, intézkedési tervet alakítunk ki az esélyegyenlőség teljes körű előmozdítása, megvalósítása érdekében. A helyzetelemzés célja annak megállapítása, hogy a településen élők vagy a szervezetben dolgozók, a kiemelten hátrányos helyzetű társadalmi csoportok a teljes lakossághoz viszonyítva milyen jövedelmi, foglalkoztatási, oktatási/képzettségi, szociális, lakhatási, területi, egészségügyi mutatókkal rendelkeznek, illetve a közszolgáltatásokhoz, egészségügyi ellátásokhoz való hozzáférésük milyen mértékben biztosított. A helyzetelemzés alapján intézkedési tervet készítünk. Az intézkedési terv célja olyan beavatkozások tervezése, amelyek a helyzetértékelésben felvetett problémákra megoldást nyújtanak. A helyzetelemzésben kiemelten vizsgáljuk az esélyegyenlőség szempontjából legveszélyeztetettebb társadalmi csoportokat: a nőket, a romákat, az időseket, a fiatalokat és a fogyatékos személyeket.
|